Akrobatyka i sztuki cyrkowe
pod okiem profesjonalistów

 

Trenerami Szkoły Akrobatyki są wykwalifikowani akrobaci z doświadczeniem sportowym i artystycznym. Pełni pasji i radości przekazują swoje umiejętności i doskonalą dzieci, młodzież i dorosłych w wyjątkowych dziedzinach akrobatyki, akrobatyki powietrznej oraz sztuk cyrkowych.

JAKUB
JĘDRZEJEWSKI

Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu na kierunku Wychowanie Fizyczne ze specjalnością trenerską z gimnastyki sportowej. Konkretny i doświadczony instruktor kilku dyscyplin sportowych. Na co dzień pracuje jako nauczyciel wychowania fizycznego i trener. W wolnym czasie wymyśla nowe ćwiczenia oraz tworzy treningi funkcjonalne. Jego wiedza oraz doświadczenie poparte są licznymi szkoleniami i wieloletnim doświadczeniem zawodowym.

MARTYNA
STANKOWIAK

Ukończyła pierwszy stopień Szkoły Muzycznej, poznańskie gimnazjum teatralne “Łejery” oraz VI LO im. I.J. Paderewskiego. Obecnie studentka psychologii. Ze sportem i sztuka związana od najmłodszych lat. Wielokrotnie występowała w spektaklach; m in. na Scenie Wspólnej, Festiwalu Teatrów Ulicznych w Rumunii oraz poznańskim stadionie. Współpracowała także z tancerzami z Poznańskiej Opery. Od 5 lat zajmuje się akrobatyką powietrzną i wraz z Teatrem z Głową w Chmurach odwiedza miasta w całej Polsce występując i prowadząc warsztaty. Od lat związana jako organizator z festiwalem Muzyka w Raju. Poza akrobatyką swoje umiejętności rozwija także w kuglarstwie, tańcu i acroyodze. Szarfę traktuje nie tylko jako sport, ale jako sposób wyrazu na scenie.

NATALIA
KOPIELSKA

Absolwentka kierunku Taniec w Kulturze Fizycznej na Akademii Wychowania Fizycznego. Od najmłodszych lat związana z tańcem. Swoją przygodę ze sportem i rywalizacją zaczęła na pływalni, następnie kontynuowała trenując karate. Na co dzień spełnia się w roli instruktorki aerial hoop. Specjalizuje się również w powietrznym tańcu na trapezie. Performerka zarówno w Polsce jak i za jej granicami oraz zdobywczyni wielu miejsc na podium w kategorii aerial hoop, original props i pole dance.

TOMASZ
RODAK

Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego Poznań na wydziale Turystyki i Rekreacji oraz absolwent studiów podyplomowych Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu na kierunku Promocja i Reklama. Założyciel Teatru „Z Głową w Chmurach”; szczudlarz, aktor, akrobata; twórca spektakli oraz etiud teatralnych.
Do jego szczególnych osiągnięć należą: opracowanie chorografii dla grupy szczudlarzy na „Dubai Shopping Festival”, występ przed prezydentem Zjednoczonych Emiratów Arabskich z okazji 40-lecia państwa w Abu Dhabi, udział w spektaklach „Asocjacje”, opracowanie i przeprowadzenie ceremonii otwarcia na Światowych Regatach Wioślarskich „Masters”; Występy i udział w opracowaniu chorografii w teledyskach Zespołu Koka „Strumienie” i Bartka Wrony „Nietykalni”, oprawa artystyczna Mistrzostw Europy w Koszykówce Euro Basket, opracowanie i przeprowadzenie ceremonii otwarcia na Światowych Regatach Wioślarskich na Malcie, wyreżyserowanie największego widowiska plenerowego „Orzeł i Krzyż – Niepodległa”.

ZUZANNA
SZABAN

Akrobatka specjalizująca się w występach na szarfie, studentka dietetyki na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu, tancerka w Zespole Pieśni i Tańca „Łany” oraz w Wielkopolskim Klubie Tańców Polskich, od wielu lat regularnie pojawia się na scenach w Polsce i za granicą. Razem z Teatrem „Z Głową w Chmurach” występuje i prowadzi warsztaty w wielu miastach w całej Polsce. Występowała jako akrobatka na takich wydarzeniach jak II Międzynarodowy Festiwal Cyrkowy „CYRKO”, uroczystość 25-lecia Volkswagen Poznań na Stadionie Miejskim w Poznaniu oraz corocznie na paradach św. Marcina.

MATEUSZ
PIORUN

Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu na kierunku Wychowanie Fizyczne. Trener z ponad 5-letnim doświadczeniem w prowadzeniu zajęć z akrobatyki sportowej na ścieżce, gimnastyki sportowej, a także innych dyscyplin sportowych, takich jak lekkoatletyka w tym skok o tyczce i biegi średniodystansowe oraz taniec breakdance. Wiedza poparta poprzez liczne kursy i szkolenia wydane przez AWF w Poznaniu, a także Polski Związek Lekkiej Atletyki. Wolne chwile poświęca na treningi akrobatyki i kuglarstwa.

PATRYK
SAWICKI

Mistrz Polski w skokach na trampolinie we wszystkich kategoriach wiekowych, klasa Mistrzowska dyscypliny sportowej uzyskana wielokrotnie, pierwszy raz w wieku 16 lat. Reprezentant Kadry Polski, finalista Pucharów Świata i Mistrzostw Europy, medale w indywidualnych turniejach Międzynarodowych w skokach na trampolinie. W latach 1993 – 1999 corocznie otrzymywał listy gratulacyjne od Prezydenta Stowarzyszenia Sportów Wielkopolskich za zdobyte medale w zawodach mistrzowskich. Certyfikowany przez Polski Związek Sportów Gimnastycznych instruktor Akrobatyki Sportowej i Trampoliny, sędzia Trampoliny. Doświadczony trener wielu dyscyplin akrobatyczno-cyrkowych z teoretyczną i praktyczną wiedzą w technice nauczania, z którego korzystała m.in. szkoła cyrkowa Circus Juventas w Minneapolis w USA. Pracował jako artysta akrobata przy największych produkcjach Royal ​Caribbean ​Productions i Carnival ​Cruise ​Line ​Entertainment. Występował dla publiczności w Nowym Jorku dla Antigravity, ​Inc i Pirates Mutin w Miami. W Hiszpanii brał udział w spektaklu Pirates Adventure, pracował również dla Cirque Du Soleil w Montrealu w Kanadzie. Ponad 30 letnie doświadczenie w sporcie i na scenie cyrkowej.

ZUZANNA
POPIELA

Reprezentantka Polski w dwóch dyscyplinach sportowych: pływaniu synchronicznym i akrobatyce powietrznej. Wielokrotna Mistrzyni Polski i Medalistka zawodów ogólnopolskich w pływaniu synchronicznym w kategoriach solowych oraz grupowych. Wice-mistrzyni Polski (2018 i 2019), Srebrna Medalistka Mistrzostw Świata (2019), Brązowa Medalistka Mistrzostw Europy (2018) w kategorii Chusty Wertykalnej, Mistrzyni Polski (2020) w duecie na chuście wertykalnej razem z Filipem Bogusławskim. Razem z Teatrem z Głową w Chmurach miała okazję występować na wielu wydarzeniach kulturalnych np. w spektaklach Janusza Stolarskiego „Tramwajarki” i „Pierwszy Strzał” oraz wielu innych. Od dziecka związana ze sportem bez którego nie wyobraża sobie życia. Po za akrobatyką powietrzną interesuje się balansowaniem w staniu na rękach, kalisteniką , acroyogą, cyrwheelem a w wolnych chwilach tańczy z ogniowymi wachlarzami.

FILIP
BOGUSŁAWSKI

Swoją artystyczną przygodę zaczynał od szkoły baletowej, którą ukończył w 2017 roku z tytułem tancerza zawodowego. Jako uczeń brał udział w spektaklach organizowanych we współpracy z Teatrem Wielkim w Poznaniu, takich jak “Alicja w krainie czarów” czy “Królowa śniegu”. Uczestniczył również w spektaklach Teatru Wielkiego wraz z jego zespołem baletowym, m. in. w “Romeo i Julia”. Od lat związany z teatrem akrobatycznym “Z głową w chmurach”, z którym miał okazję brać udział w niezliczonych spektaklach, galach czy imprezach firmowych – od przedstawień ulicznych do występów na konferencji ONZ. Jego domeną jest akrobatyka powietrzna – głównie pasy i szarfa; zarówno solo, jak i w duecie. W 2022 roku udało mu się wystąpić w finale jednego z największych europejskich festiwali cyrkowych Cyrkulacje. W swojej krótkiej karierze zawodniczej udało mu się zdobyć tytuł Mistrza Polski organizacji PFAPA w 2020 roku w kategorii solo oraz duo.