AKROBATYKA I SZTUKI CYRKOWE
POD OKIEM PROFESJONALISTÓW

Trenerami Szkoły Akrobatyki są wykwalifikowani akrobaci z doświadczeniem sportowym i artystycznym. Pełni pasji i radości przekazują swoje umiejętności i doskonalą dzieci, młodzież i dorosłych w wyjątkowych dziedzinach akrobatyki, akrobatyki powietrznej oraz sztuk cyrkowych.

Łukasz
Banach

Akrobata, żongler, od siedemnastu lat trenuje gimnastykę sportową, wielokrotny finalista mistrzostw Polski w tej dziedzinie. Aktor Teatru Ludowego w Krakowie, współpracuje z Operą Krakowską. Jeździ na monocyklu, chodzi po linie, spaceruje na szczudłach, żongluje piłkami, obręczami, maczugami, kręci diabolo i flowerstickami, tańczy z ogniem. Wielokrotnie prowadził warsztaty teatralne, kuglarskie i akrobatyczne na terenie całej Polski oraz za granicą – dla dzieci, jak i dla osób dorosłych. Przekonany do idei kultury otwartej, wychodzącej do ludzi, anektującej przestrzeń publiczną.

Krzysztof
Hubert

Mistrz Świata w Akrobatyce Sportowej. Absolwent Uniwersytetu Szczecińskiego na kierunku „Wychowanie fizyczne z nauczaniem zintegrowanym”, studiował na Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu. Swoje doświadczenie zawodnicze jak i trenerskie zdobywał w klubie sportowym “MKKS” Darzbór w Szczecinku. Specjalista od ćwiczeń zespołowych, miłośnik sportów ekstremalnych oraz podróży.

Jakub
Jędrzejewski

Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu na kierunku Wychowanie Fizyczne ze specjalnością trenerską z gimnastyki sportowej. Konkretny i doświadczony instruktor kilku dyscyplin sportowych. Na co dzień pracuje jako nauczyciel wychowania fizycznego i trener. W wolnym czasie wymyśla nowe ćwiczenia oraz  tworzy treningi funkcjonalne. Jego wiedza oraz doświadczenie poparte są licznymi szkoleniami i wieloletnim doświadczeniem zawodowym.

Tomasz
Rodak

Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego Poznań na wydziale Turystyki i Rekreacji oraz absolwent studiów podyplomowych Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu na kierunku Promocja i Reklama. Założyciel Teatru „Z Głową w Chmurach”; szczudlarz, aktor, akrobata; twórca spektakli oraz etiud teatralnych.
Do jego szczególnych osiągnięć należą: opracowanie chorografii dla grupy szczudlarzy na „Dubai Shopping Festival”, występ przed prezydentem Zjednoczonych Emiratów Arabskich z okazji 40-lecia państwa w Abu Dhabi, udział w spektaklach „Asocjacje”, opracowanie i przeprowadzenie ceremonii otwarcia na Światowych Regatach Wioślarskich „Masters”; Występy i udział w opracowaniu chorografii w teledyskach Zespołu Koka „Strumienie” i Bartka Wrony „Nietykalni”, oprawa artystyczna Mistrzostw Europy w Koszykówce Euro Basket, opracowanie i przeprowadzenie ceremonii otwarcia na Światowych Regatach Wioślarskich na Malcie, wyreżyserowanie największego widowiska plenerowego „Orzeł i Krzyż – Niepodległa”.

Patryk
Sawicki

Mistrz Polski w skokach na trampolinie we wszystkich kategoriach wiekowych, klasa Mistrzowska dyscypliny sportowej uzyskana wielokrotnie, pierwszy raz w wieku 16 lat. Reprezentant Kadry Polski, finalista Pucharów Świata i Mistrzostw Europy, medale w indywidualnych turniejach Międzynarodowych w skokach na trampolinie. W latach 1993 - 1999 corocznie otrzymywał listy gratulacyjne od Prezydenta Stowarzyszenia Sportów Wielkopolskich za zdobyte medale w zawodach mistrzowskich. Certyfikowany przez Polski Związek Sportów Gimnastycznych instruktor Akrobatyki Sportowej i Trampoliny, sędzia Trampoliny. Doświadczony trener wielu dyscyplin akrobatyczno-cyrkowych z teoretyczną i praktyczną wiedzą w technice nauczania, z którego korzystała m.in. szkoła cyrkowa Circus Juventas w Minneapolis w USA. Pracował jako artysta akrobata przy największych produkcjach Royal ​Caribbean ​Productions i Carnival ​Cruise ​Line ​Entertainment. Występował dla publiczności w Nowym Jorku dla Antigravity, ​Inc i Pirates Mutin w Miami. W Hiszpanii brał udział w spektaklu Pirates Adventure, pracował również dla Cirque Du Soleil w Montrealu w Kanadzie. Ponad 30 letnie doświadczenie w sporcie i na scenie cyrkowej.

Martyna
Stankowiak

Ukończyła pierwszy stopień Szkoły Muzycznej, poznańskie gimnazjum teatralne “Łejery” oraz VI LO im. I.J. Paderewskiego. Obecnie studentka psychologii. Ze sportem i sztuka związana od najmłodszych lat. Wielokrotnie występowała w spektaklach; m in. na Scenie Wspólnej, Festiwalu Teatrów Ulicznych w Rumunii oraz poznańskim stadionie. Współpracowała także z tancerzami z Poznańskiej Opery. Od 5 lat zajmuje się akrobatyką powietrzną i wraz z Teatrem z Głową w Chmurach odwiedza miasta w całej Polsce występując i prowadząc warsztaty. Od lat związana jako organizator z festiwalem Muzyka w Raju. Poza akrobatyką swoje umiejętności rozwija także w kuglarstwie, tańcu i acroyodze. Szarfę traktuje nie tylko jako sport, ale jako sposób wyrazu na scenie.

Zuzanna
Szaban

Akrobatka specjalizująca się w występach na szarfie, studentka dietetyki na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu, tancerka w Zespole Pieśni i Tańca "Łany" oraz w Wielkopolskim Klubie Tańców Polskich, od wielu lat regularnie pojawia się na scenach w Polsce i za granicą. Razem z Teatrem "Z Głową w Chmurach" występuje i prowadzi warsztaty w wielu miastach w całej Polsce. Występowała jako akrobatka na takich wydarzeniach jak II Międzynarodowy Festiwal Cyrkowy "CYRKO", uroczystość 25-lecia Volkswagen Poznań na Stadionie Miejskim w Poznaniu oraz corocznie na paradach św. Marcina.