POZNAJ MOC SWOICH MOŻLIWOŚCI
I DAJ PONIEŚĆ SIĘ PASJI!

Zapraszamy Państwa serdecznie na zajęcia akrobatyczne i cyrkowe Szkoły Akrobatyki! W ubiegłych latach zajęcia odbywały się w Szkole Artystyczno-Akrobatycznej przy ul. Mansfelda 4 oraz w Zespole Szkół Specjalnych nr 102 przy ul. Przełajowej 6. Od września 2017, zapraszamy Państwa do naszej nowej siedziby w poznańskiej Galerii Malta, gdzie na naszych uczniów czeka świeżo wyremontowana sala z nowoczesnym sprzętem.

Szkoła Akrobatyki założona przez Tomasza Rodaka, założyciela Teatru z Głową w Chmurach, powstała dzięki zamiłowaniu i pasji do akrobatyki gimnastycznej, akrobatyki powietrznej oraz sztuk cyrkowych. Nasi instruktorzy profesjonalnie wprowadzają dzieci i młodzież w świat akrobatyki oraz sztuki nowego cyrku – dziedziny bardzo uznanej na Zachodzie, a dopiero rozwijającej się w naszym kraju. Sztuka nowego cyrku daje ogromne możliwości rozwojowe, dając poczucie wyjątkowości, a przede wszystkim ogromną radość i satysfakcję.

Szkoła Akrobatyki to jedyne takie miejsce w Poznaniu, gdzie uczestnicy pod okiem instruktorów i trenerów bezpiecznie mogą rozwijać swoje zainteresowania i pasje. Specjalnie przystosowana sala, wyposażona w profesjonalny, najwyższej klasy sprzęt akrobatyczny, umożliwia prowadzenie zajęć na najwyższym poziomie.

Istnieje również możliwość treningu indywidualnego z naszymi trenerami. W przypadku zainteresowania prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy.

Akrobatyka

Skoki na ścieżce, skoki na trampolinie
Zajęcia z akrobatyki sportowej i artystycznej dla dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych. Bogate wyposażenie sali w profesjonalny sprzęt akrobatyczny daje ogromne możliwości treningowe pod czujnym okiem trenera.

AKROBATYKA POWIETRZNA

Szarfa, trapez, koło cyrkowe, liny (strapsy)
Sport i sztuka w jednym. Taniec na szarfie, trapezie, kole cyrkowym i linach to niezwykłe połączenie gimnastyki, tańca i akrobatyki: połączenie piękna tanecznego ruchu z zapierającymi dech w piersiach akrobacjami powietrznymi.

ZAJĘCIA CYRKOWE

Współczesny nurt sztuki cyrkowej opiera się przede wszystkim na wykorzystaniu fizycznych możliwości ciała i zakłada takie elementy jak: szczudlarstwo (szczudła klasyczne i skaczące), żonglowanie, chodzenie po linie, jazda na monocyklu. Poza artystycznymi walorami wymienionych sztuk, umiejętności te mają zastosowanie w pedagogice i wszechstronnie wpływają na rozwój dzieci i młodzieży.